Про VPN і чому погана швидкість Інтернет

Шановні абоненти!

У зв’язку зі збільшенням випадків проблем зі швидкістю інтернету через встановлення VPN програм для доступу до заборонених сайтів, браузера Opera з відповідними плагінами чи інших програм/додатків, попереджуємо, що вказаний спосіб погіршує швидкість інтернету та є заборонений Законодавством України!


Про VPN Вікіпедія каже:

VPN (скорочення від англ. Virtual Private Network — віртуальна приватна мережа) — загальна назва віртуальних приватних мереж, що створюються поверх інших мереж, які мають менший рівень довіри. VPN-тунель, який створюється між двома вузлами, дозволяє приєднаному клієнту бути повноцінним учасником віддаленої мережі і користуватись її сервісами — внутрішніми сайтами, базами, принтерами, політиками виходу в Інтернет. Безпека передавання інформації через загальнодоступні мережі реалізується за допомогою шифрування, внаслідок чого створюється закритий для сторонніх канал обміну інформацією.

Простими словами кажучи, це технологія, що дозволяє забезпечити одне або кілька мережних з’єднань поверх основної мережі. Але зупинимося трохи на слові «приватна мережа». Що таке «приватна», теж начебто очевидно – є не публічною, тому і приватна. Значить в цій мережі знаходиться не будь-який вузол, а тільки дозволений. Якщо копнути трохи глибше, то саме ця складова і є найголовнішою.

Як працює VPN підключення? Для чого потрібен VPN?

Звичайно можна зараз розповідати реальне застосування цієї технології (а їх безліч). Але, по суті, VPN допоможе вам приховати вашу присутність в інтернеті. Припустимо, ви в Україні і заходите на який-небудь сайт, ваш провайдер бачить, що зайшов користувач з якоїсь ip адреси, запит був зроблений на території України і т.д. Але використовуючи VPN, провайдер буде бачити, що ви ввійшли, наприклад, з Нідерландів. А це значить, що всі сайти, заблоковані на регіональному рівні тепер вам доступні.

Але важливо пам’ятати, що VPN зменшує швидкість!!!, оскільки після його встановлення весь інтернет трафік перенаправляється через VPN сервер, який зазвичай має дуже низьку пропускну здатність! А оскільки ми зазвичай використовуємо безкоштовні VPN-сервіси, то якість їх низька. Часто бувають випадки повністю відсутнього доступу до Інтернет.


Відповідно до Указу Президента України №133/2017 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” в Україні були заблоковані деякі російські сервіси (однокласники, вконтакті, мейл.ру, рамблер.ру та ін.).