Навіщо перезавантажувати роутер

9.9/10 - (17 votes)

Типова проблема оселі з роутером – “пропав Інтернет”. Один з найбільш очевидних способів вирішити цю проблему – перезавантажити роутер.

Чому ж таке стається?

Справа в тому, що в процесі роботи періодично можуть виникати проблеми з передачею даних; пам’ять і процесор роутера може бути перевантажені й сповільнювати роботу до тих пір, поки вся система не “підвисне”. Роутер не може самостійно впоратися із зависанням.

Чому ж перезавантаження допомагає в роботі?

  • Роутер – складний пристрій, що має свій процесор, пам’ять і навіть операційну систему. І, по аналогії зі звичайним комп’ютером що “завис”, який після перезавантаження починає коректно працювати, перезавантаження допомагає і для відновлення нормальної роботи роутера.
  • Провайдер може призначити абоненту тимчасову IP-адресу, дія якої після певного періоду часу закінчується, і призначається нова. Зміни в конфігурації мережі можуть бути не оброблені роутером, а тому доступ в Інтернет пропадає. Перезавантаження роутера дозволяє йому отримати нову IP-адресу разом з поточними параметрами.
  • При підключенні до бездротової мережі (Wi-Fi) великої кількості користувачів, пам’ять роутера може бути переповнена і він зависає, так як не може обробити підключені пристрої. При перезавантаженні зайві користувачі будуть відключені, пам’ять роутера очищена.
  • Перебої з електроживленням, несправність блоку живлення, помилки операційної системи роутера та ін.

wifi-devicesЗ огляду на, що користувачі підключають до мережі все більше пристроїв – ПК, ноутбуки, смартфони, планшети, смарт-ТВ, ігрові консолі, прилади системи безпеки з підключенням через Wi-Fi – наші застарілі роутери працюють на межі своїх можливостей. Перезавантаження роутера допомагає тимчасово вирішити цю проблему. Якщо зависання відбуваються досить часто – варто задуматись над придбанням нового потужнішого роутера, готового витримувати велике навантаження.

Як перезавантажити роутер?

Достатньо вимкнути його з розетки на кілька хвилин.


Також, Рекомендуємо Вам ознайомитись з інформаціїю стосовно того, чому Вам заважає сусідський Wi-Fi?