Як працює Firewall

4.9/10 - (8 votes)

Firewall (міжмережевий екран, мережевий екран, брандмауер) – вогняна стіна або просто стіна між вашим комп’ютером або мережею комп’ютерів і всесвітньою павутиною, тобто інтернетом. Якщо говорити більш детально, то це цілий комплекс програмних або апаратних засобів, який призначений контролювати вхідний і вихідний трафік (мережеві пакети) за встановленими правилами.

Основне завдання Firewall

Захист вашого персонального комп’ютера або мережі комп’ютерів від зовнішніх загроз, незаконного проникнення, доступу до ваших персональних даних, операційної системи і файлів із зовні.

Firewall – що це таке і навіщо він потрібен? Які бувають міжмережеві екрани:

Всі міжмережеві екрани можна розділити на два основних типи: апаратний і програмний.

Апаратний – це пристрій що представляє собою маршрутизатор з вбудованим фаєрволом. Більше підходить для локальних мереж різних підприємств, фірм. Плюсом можна назвати те, що він встановлений окремо і не споживає ресурсів комп’ютера. Мінус – його ціна.

Програмний – програмне забезпечення. Фактично, це стіна, що огороджує операційну систему від мережевого адаптера і виконує роль контролюючого органу та не дає зловмисникам проникнути в систему.

 

 

Firewall або Antivirus

Що краще вибрати? І те й інше. Ці два абсолютно різні продукти призначені для захисту персональних даних і можуть працювати в парі. Слід розуміти різницю між брандмауером і антивірусом. Антивірус призначений для виявлення шкідливого програмного забезпечення, комп’ютерних вірусів і вже заражених, модифікованих файлів, а також для профілактики зараження операційної системи та інших файлів. Брандмауер блокує небажаний трафік і запобігає несанкціонованому доступу до операційної системи і файлів.


Брандмауер не є панацеєю від усіх проблем, але все ж, при грамотній настройці, може ускладнити життя зловмисникам або просто «доброзичливцям». Для більшої надійності слід використовувати міжмережевий екран в парі з антивірусом.

При неправильному налаштуванні Firewall може припинити доступ до мережі Інтернет