Як перевірити мережеву карту

4.8/10 - (3 votes)

Якщо у вас раптово пропало підключення до Інтернету, а провайдер запевняє, що на його стороні проблем немає, варто переконатися, що з вашої мережевої картою все в порядку.

Способи перевірки мережевої карти

Перш ніж приступати до більш серйозної діагностики, перевірте, чи не випав мережевий кабель з гнізда – може бути, хтось його випадково смикнув. Якщо мережевий кабель на місці, доведеться розбиратися з самою мережевою картою.

Якщо у вас не вбудована в материнську плату, а окрема мережева карта, для початку варто переконатися, що сама вона теж не випала і міцно стоїть в гнізді. Розкрийте корпус комп`ютера і перевірте, чи добре картка знаходиться у слоті. Якщо і тут проблем не виявилося, пора переходити до програмної діагностики.


Найбільш очевидний спосіб перевірити мережеву карту – заглянути в Диспетчер пристроїв. Для цього через меню «Пуск» відкрийте Панель управління, перейдіть в розділ «Система і безпека», натисніть посилання «Система», а потім – посилання «Диспетчер пристроїв». Якщо у вас Windows 8, можете просто натиснути клавіші Win + X і вибрати Диспетчер пристроїв в списку.

У вікні Диспетчера пристроїв розгорніть розділ «Мережеві адаптери». Якщо мережева карта несправна, вона буде позначена червоним хрестиком. Якщо поруч з назвою мережевою картою знак оклику, проблема в драйверах. Можливо, варто їх оновити або перевстановити.


Переконатися в справності або несправності мережевої карти можна і іншим способом – через командний рядок. Щоб його відкрити, натисніть «Пуск» і перейдіть в розділ «Усі програми> Стандартні», а в Windows 8 використовуйте всі ті ж клавіші Win + X.

У вікні командного рядка введіть команду ipconfig / all і натисніть Enter. Запам`ятайте адресу, вказану в рядку «IP4-адреса» – вона належить вашій мережевій карті. Тепер введіть команду ping і цю адресу, а потім натисніть Enter, щоб почати відправляти тестові пакети даних на свою мережеву карту. Якщо за результатами виконання цієї команди, інформації про втрачені пакети не буде, значить, мережева карта справна. Якщо «достукатися» до неї не вдалося – доведеться задуматися про заміну.