Чому роутер «ріже» швидкість
Спробуємо з’ясувати, чому об’ємні файли завантажуються швидше при підключенні мережевого кабелю безпосередньо до комп’ютера та як можна покращити стабільність бездротового з’єднання через роутер.
Що «гальмує» швидкість завантаження через Wi-Fi
Якісна робота бездротової мережі зумовлена перш за все моделлю роутера та його характеристиками. Варто зауважити, що виробники вказують максимально можливу швидкість між точкою доступу і гаджетом користувача, а не швидкість з’єднання з провайдером. Якщо провайдер забезпечує швидкість доступу до Інтернету 100 Мбіт/с, а ваш маршрутизатор спроможний «видавати» лише 30-50 Мбіт/с, то проблема не у провайдері.
Зважайте, що стандарти та швидкість, які підтримують мережева карта і приймач вашого планшета чи ноутбука, можуть відрізнятися від можливостей роутера. Не забувайте про актуальні драйвери та прошивку роутера, правильне налаштування захисту та режим роботи мережі.
Перевірте, у якому стандарті працює ваш маршрутизатор. Краще обирати новіший стандарт 11n/ac, адже у застарілих режимах 11b та 11g пропускна здатність невисока.
Мешканці майже кожної квартири у багатоквартирних будинках користуються роутерами з потужними антенами. У зоні прийому сигналу одночасно опиняється більше десятка мереж на одних частотах, а це призводить до зниження швидкості.
Швидкість завантаження файлів знижується, якщо до маршрутизатора одночасно звертається багато пристроїв. У цьому випадку роутер розподіляє доступ до мережі Інтернет між всіма користувачами. Щойно один користувач почне активніше використовувати трафік, швидкість решти автоматично просяде.
Не менш важливо і те, де стоїть роутер, адже сигнал погано проходить через бетонні стіни, металеві та дзеркальні поверхні. В ідеалі, коли він встановлений у прямій видимості з комп’ютером та рештою гаджетів. Чим далі від вашого комп’ютера знаходиться роутер, тим слабший буде сигнал і повільніше з’єднання.
Як можна покращити швидкість у бездротовій мережі
Звичайно, найкращий спосіб отримати стабільно якісне бездротове з’єднання − придбати потужний дорогий роутер. Але, якщо така покупка поки що не входить у ваші плани, скористайтеся нашими рекомендаціями:
- встановіть маршрутизатор так, щоб він знаходився приблизно на однаковій відстані від усіх гаджетів, якими ви користуєтесь, а передачі сигналу не заважали бетонні стіни, металеві чи дзеркальні поверхні,
- якщо у вас багато кімнат, скористайтеся репітером (ретранслятором Wi-Fi сигналу),
- у двоповерхових приміщеннях краще використовувати два роутери,
- знайдіть вільний канал для бездротової мережі і налаштуйте його у роутері,
- зверніться до спеціаліста, щоб обновити прошивку роутера.
Якщо запропоновані способи не допомогли підвищити продуктивність роутера, можливо, все ж час замінити його на нову та потужнішу модель.