Віруси на ПК – навантаження на мережу (ARPSCAN)

В сучасному ІТ середовищі існує багато небезпек. Однією з них є ARP сканування.

ARP – протокол в комп’ютерних мережах, призначений для визначення MAC-адреси, знаючи IP-адресу іншого комп’ютера.

ARP сканування – це звичайний спосіб мережевої атаки. Зазвичай вірусне програмне забезпечення намагається проаналізувати всі активні пристрої в сегменті мережі для подальшої шкідливої активності. Дане вірусне програмне забезпечення відсилає дуже багато ARP-повідомлень. Таким чином, ці повідомлення будуть займати велику частину пропускної спроможності мережі, погіршуючи доступ до Інтернет іншим користувачам.

Є навіть шкідливі програми, які здійснюють атаку величезною кількістю трафіку використовуючи підроблені ARP-повідомлення. Це призводить до перевантаження мережі через використання ліміту її пропускної здатності.

 

Image 4

Зазвичай ARP сканування це підготовка до іншої, більш небезпечної атаки: автоматичне зараження вірусом або подальше сканування портів; сканування вразливостей ПК та мережевого обладнання, націлене на розкрадання інформації; різні види атак, в тому числі і DOS атака та ін.

Оскільки ARP сканування загрожує безпеці і стабільності мережі, дуже важливо йому запобігти. Мережевий комутатор має певні рішення для запобігання ARP сканування: якщо в сегменті знайдений пристрій з ознаками ARP сканування, комутатор відріже джерело атаки для забезпечення безпеки мережі.

Ми турбуємось про наших абонентів і тому мережеві комутатори компанії БКМ працюють по такому принципу.

Кожен абонент обмежений у своєму сегменті мережі і не може, у випадку зараження, зашкодити іншому користувачу мережі, наприклад сусідові.

Але якщо Ваш ПК заражений і відправляє дуже багато ARP повідомлень – наш коммутатор буде Вас автоматично блокувати (відключати доступ до мережі Інтернет). Це зроблено з метою недопущення перевантаження мережі фейковими повідомленнями які призводять до погіршення роботи Інтернет у інших абонентів.


Що ж робити в такому разі?

Рекомендуємо Вам перевірити ПК на наявність вірусів.

Останнім часом, для очистки ПК від шкідливого програмного забезпечення, гарно себе зарекомендувала утиліта від компанії Malwarebytes. Доступний безкоштовний тестовий період користування. Завантажити можна тут https://ru.malwarebytes.com/.

Також, рекомендуємо час від часу користуватись безкоштовною утилітою Malwarebytes AdwCleaner для очистити ПК від рекламного програмного забезпечення, небажаних програм, непотрібних панелей інструментів та багато іншого. Завантажити можна тут https://ru.malwarebytes.com/adwcleaner/