Словник термінів

d | i | l | m | p | r | u | І | Б | К | М | П | С | о
Reset list
DNS -  Доменна система імен (англ. Domain Name System, DNS) — ієрархічна розподілена система перетворення імені хоста (комп'ютера або іншого мережевого пристрою) в IP-адресу. Кожен комп'ютер в Інтернеті має свою власну унікальну адресу — число, яке складається з чотирьох (у протоколі IPv4) або шістнадцяти (у протоколі IPv6) байтів. Оскільки запам'ятовування десятків чи навіть сотень номерів — не надто приємна процедура, то всі (чи майже всі) машини мають імена, запам'ятати які (особливо якщо знати правила утворення імен) значно легше.
IP-адреса -  IP-адреса, адреса Ай-Пі (від англ. Internet Protocol address) — це ідентифікатор (унікальний числовий номер) мережевого рівня, який використовується для адресації комп'ютерів чи пристроїв у мережах, які побудовані з використанням протоколу TCP/IP (н-д Інтернет). У мережі Інтернет потрібна глобальна унікальність адрес, у разі роботи в локальній мережі — у межах мережі. WIKIPEDIA
- Synonyms: IP-адресу, IP-адреси
LAN - 

Локальна комп'ютерна мережа (англ. Local Area Network (LAN)) - об'єднання певного числа комп'ютерів на відносно невеликій території.

LAN роз'ємlan

MAC-адреса -  MAC-адреса - це унікальний ідентифікатор, що зіставляється з різними типами устаткування для комп'ютерних мереж. Більшість мережевих протоколів канального рівня використовують один з трьох просторів MAC-адрес, керованих IEEE: MAC-48, EUI-48 і EUI-64. Адреси в кожному з просторів теоретично мають бути глобально унікальними. Не всі протоколи використовують MAC-адреси, і не всі протоколи, що використовують MAC-адреси, потребують подібної унікальності цих адрес.
- Synonyms: MAC-адресою, MAC-адреси, MAC-адресу
PON - 

PON (англ. Passive optical network) — технологія пасивних оптичних мереж, заснована на деревоподібній волоконно-кабельній архітектурі з пасивними оптичними розгалужувачами на вузлах.

RG-45 - 

RJ45-Connector-Wiredx400RJ-45 — фізичний інтерфейс, який використовується для з'єднання комп'ютерних мереж за допомогою витої пари через мережевий комутатор, або при створенні мережі з двох комп'ютерів до один одного через мережеву карту.

UTP - 

Вита пара (англ. twisted pair) – це телекомунікаційний шнур з однією або кількома парами ізольованих провідників, скручених між собою, призначений для передачі даних на значну відстань.

Батьківський контроль - 

Можливість короткострокового призупиненням доступу до мережі Інтернет, з нарахуванням абонентської плати. Використовується для обмеження користування Інтернетом членами сім'ї абонента (наприклад дітьми). Активація лише з особистого кабінету абонента. Додаткова плата не стягується.

Інтернет на годину - 

Послуга надає можливість активувати інтернет на 1 годину. Наприклад, для сплати за послуги за допомогою банківської карти. Вартість активації послуги: безкоштовно.

Конектор - 

Конектор - електромеханічний пристрій для роз'ємного з'єднання електричних провідників 

Маршрутизатор - 

Маршрутизатор або роутер (англ. router) - це пристрій, який використовується для забезпечення доступу до Інтернету або приватної комп'ютерної мережі.

Мережева карта -  Мережева плата, мережевий адаптер, Ethernet-адаптер, NIC (англ. network interface card) — периферійний пристрій, що дозволяє комп'ютеру взаємодіяти з іншими пристроями мережі. В даний час, особливо в персональних комп'ютерах, мережеві плати досить часто інтегровані в материнські плати для зручності і здешевлення всього комп'ютера в цілому.
- Synonyms: мережевий адаптер, Ethernet-адаптер
операційна система -  Операційна система, скорочено ОС (англ. operating system, OS) — це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем. Wikipedia
- Synonyms: операційну систему, операційній системі, операційної системи
ПК -  Персональний комп'ютер
Сервер -  Сервер (англ. server — «служка») — у комп'ютерній термінології термін може стосуватися окремого комп'ютера чи програми. Головною ознакою в обох випадках є здатність машини чи програми переважну кількість часу працювати автономно, без втручання людини, реагуючи на зовнішні події відповідно до встановленого програмного забезпечення. Втручання людини відбувається під час встановлення серверу і під час його сервісного обслуговування. Часто це роблять окремі адміністратори серверів з вищою кваліфікацією.
- Synonyms: сервера, серверу, сервері