Чому Вам заважає сусідський Wi-Fi

Ще якихось 10 років тому бездротова мережа вдома була лише у просунутих користувачів, готових переплатити кілька сотень гривень за роутер.

Сьогодні ж практично в кожній квартирі типової багатоповерхівки є точка доступу WiFi.

Взагалі, це добре – люди тепер не прив’язані до проводів: можна дивитися ролики в ліжку перед сном або читати новини на планшеті за чашкою ранкової кави. Але з іншого боку виникає ряд нових проблем, яких в принципі не може виникнути зі звичайними кабельними мережами. Одні з таких – поганий зв’язок Wi-Fi,  постійні обриви зв’язку, зниження швидкості… у будинку чи квартирі.

Вся складність в тому, що цю проблему користувач повинен вирішувати сам:

  • техпідтримка Інтернет-провайдера не відповідає за роботу обладнання абонента;
  • сервісний центр може тільки взяти на тестування Ваш роутер і видати висновок про його справність або поломку. А зі справним пристроєм вони взагалі розбиратися не будуть.

Так чому ж виникає така проблема?

Найчастіша причина це перевантажений частотний діапазон. Через це страждають жителі багатоквартирних будинків.

Справа в тому, що діапазон 2.4 ГГц, який використовують звичайні точки доступу на маршрутизаторах і модемах, має обмежену кількість радіо-каналів. В Україні їх 13, а в Європі, наприклад, і того менше – всього 11. А непересічних, тобто тих, які не впливають один на одний – взагалі всього лише 3 штуки.

Перегляньте на своєму пристрої сусідські мережі  Wi-Fi:

 image2   image3

image1

Якщо буде виявлено близько 10 точок доступу, приблизно як скріншотах вище, то дивуватися тому, що вдома погано ловить Wi-Fi не варто.

Причина – перевантажений діапазон!

image4

Типове пересікання каналів Wi-Fi у квартирі (15 сусідських точок)

І чим більше буде точок Wi-Fi по сусідству, тим гірше буде прийом у Вас.

На багатьох форумах і блогах радять пробувати підбирати канали в надії зловити менш завантажений. Зазвичай це марно, так як при такій щільності точок доступу завантаження кожного з радіоканалів змінюється по кілька разів на день, а значить вся праця по підбору вільного каналу буде марною тратою часу.

Вихід із ситуації є, але він буде трохи дорожчим – це перехід на інший діапазон Wi-Fi – 5 ГГц.

Зараз він практично весь вільний і проблем з перетином частот певний час не виникне. На жаль, Вам доведеться розщедритися на новий роутер і на Wi-Fi адаптери 5 ГГц для всіх пристроїв (якщо пристрій не підтримує стандарт 5 ГГц). Зате «проблема з сусідами» буде повністю вирішена.